Voliéru na náměstí v Jeseníku nepoškodil žádný bezdomovec. Policisté už znají pachatele

foto Facebook Zdeňka Blišťanová

JESENÍK – Policistům se podařilo objasnit případ poškození voliéry s andulkami umístěné na jesenickém náměstí Svobody. Z kamerového záznamu je patrné, že díru ve voliéře způsobila mladá dívka. Ba co víc, jejímu počínání přihlížela její matka.

K poškození voliéry došlo  27. května podvečer. „Vzniklým otvorem z voliéry ulétlo celkem 14 exotických ptáků,“ uvedla policejní mluvčí jí Tereza Neubauerová. Polovinu ptáků se podařilo zaměstnancům Střediska volného času Duha odchytit zpět. Díky městskému kamerovému záznamu a dobré místní znalosti policistů se podařilo zjistit osoby, které se v inkriminovanou dobu pohybovaly okolo voliéry. Ze záznamu je patrné, že plechy ve spodní části voliéry nepoškodil žádný bezdomovec, jak mnozí občané spekulovali, ale dívka, která si okolo voliéry hrála. Dívka se k voliéře nechovala vůbec ohleduplně. Když podlezla řetízkový ohradník kolem voliéry, kopala do spodního plechu tak dlouho, až se zde vytvořil otvor. Smutné na celém případu je to, že po celou dobu byla tomuto počínání přítomna její matka, která vůbec nezasáhla. Jenže právě rodiče jsou ti, kteří musí nahradit škodu za své nezletilé děti. S ohledem na věk pachatelky policie postoupí případ Oddělení sociálně právní ochrany dětí (OSPOD) Jeseník.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line