Ženy si vymyslely příběh o únosu dítěte v Šumperku, chtěly zamaskovat jiný incident. Neviděli jste ho?

ŠUMPERK – Na linku 158 se v úterý 23. června obrátila dvacetiletá žena. S více než šestihodinovým zpožděním oznámila, že neznámá žena jí v parku unesla dítě. Tři muži jí potom prý vyhrožovali zabitím, pokud se obrátí na policii. Policisté při vyšetřování případu objevili řadu nesrovnalostí, takže ženě nezbylo než přiznat, že si celý příběh spolu se svou švagrovou vymyslely. Chtěly zamaskovat jiný incident u vlakového nádraží, při němž byl napaden neznámý muž. Policie žádá případné svědky napadení, aby se jí ozvali.

„S více než šestihodinovým zpožděním se v úterý 23. června před osmou hodinou večer obrátila na linku tísňového volání dvacetiletá žena, která oznámila, že ji odpoledne v Sadech 1. máje v Šumperku připravila o její dítě neznámá žena,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. K tomuto závažnému incidentu mělo prý dojít krátce před půl druhou odpoledne přímo v Sadech 1. máje, poblíž křižovatky ulic Jeremenkova a Fialova. Oznamovatelka tou dobou měla procházet parkem a tlačit před sebou kočárek se svým čtyřměsíčním dítětem. Přitom telefonovala se švagrovou, se kterou se měla v parku sejít. V tom okamžiku jí měla oslovit neznámá žena a požádat ji, zda by se na dítě mohla podívat. Vzápětí prý mladou ženu odstrčila, popadla kočárek a i s dítětem rychle utíkala směrem k vlakovému nádraží. V momentě, kdy na ni žena začala křičet a chtěla své dítě bránit, ji měli obestoupit tři muži, strhnout ji k zemi a s nožem v ruce jí vyhrožovat zabitím, pokud se obrátí na policii. Incident však podle oznamovatelky zaznamenala i její švagrová, která se už blížila na sjednanou schůzku v parku. Ta pak prý dostihla prchající ženu i s kočárkem v prostoru vlakového nádraží. Tam jí po krátké rozepři dítě, které bylo v pořádku, vzala a předala zoufalé matce. Jak podezřelá žena, tak trojice mužů, kteří jí měli při únosu dítěte pomáhat, z místa prý utekli.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Kriminalisté hned začali případ vyšetřovat. Během krátké chvíle přišli na řadu nesrovnalostí a ženám nezbylo než přiznat, že se její oznámení nezakládá na pravdě. Ženy si takto chtěly zajistit alibi, aby nebyly spojovány s jiným, zřejmě protiprávním incidentem, k němuž došlo v téže době u vlakového nádraží, poblíž baru U Markéty. Kriminalisté zjišťují bližší informace k incidentu, při němž byl napaden prozatím neznámý muž a žádají samotného poškozeného, případně další svědky, kteří se v úterý 23. června okolo půl druhé odpoledne pohybovali v blízkosti baru u Markéty poblíž vlakového nádraží v Šumperku a mohli by pomoci objasnit případ, aby se ozvali na linku 158.