Místo brzdy sešlápl plyn. Škoda skoro půl milionu

PROSTĚJOVSKO – V pátek 3. července po polední došlo na dálnici z Olomouce do Prostějova u Olšan k dopravní nehodě dvou aut. Řidič dojíždějící ke koloně stojících aut místo brzdy sešlápl plyn a zezadu narazil do před ním stojícího auta. Sám pak vyjel ze silnice a narazil do svodidel. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena skoro na půl milionu korun.

„V pátek 3. července 2020 po poledni došlo na 30,5 kilometru dálnice D46 ve směru od Olomouce k dopravní nehodě dvou vozidel,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Čtyřiasedmdesátiletý řidič Mitsubishi dojel zezadu ke stojící koloně. Dle vlastních slov si měl omylem splést pedály a místo brzdového sešlápl plynový. Z toho důvodu narazil zezadu do stojící Škody Rapid. Po nárazu Mitsubishi vyjelo vlevo mimo dálnici a narazilo do středových svodidel. „Ke střetu s dalšími vozidly nedošlo,“ upřesnila Zajícová. Při nehodě se zranili oba řidiči a spolujezdkyně ve Škodě. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 460 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .