Přerovští strážníci honili zloděje alkoholu, část lupu vyčmuchal služební pes

PŘEROV – Strážníci Městské policie Přerov zadrželi po honičce v sobotu večer dva muže, kteří v obchodě ukradli lahve whisky. Zadržené muže předali hlídce státní policie. Přivolaný psovod se psem pak našel část lupu, který kterou si zloději ukryli po cestě.

„Ve správnou chvíli a na správném místě byla hlídka strážníků, když si v sobotu večer šla koupit večeři do jednoho z marketů. Když strážníci stáli u pokladny, aby zaplatili, přiběhla prodavačka, která jim sdělila, že dva muži právě kradou lahve s drahým alkoholem a utíkají pryč,“ uvedl mluvčí Městské policie Přerov Miroslav Komínek. Strážníci vyrazili ihned za prchajícími muži. Jeden ze strážníků běžel po svých a druhý nasedl do služebního vozu. Na výzvy k zastavení muži nereagovali a snažili se zmizet v uličkách, nicméně i když byli oblečeni polehku a strážník v plné výstroji, pořád s nimi držel krok. Mezitím druhý člen hlídky prchající dvojici nadjel vozem. Pak již bylo jejich zadržení dílem okamžiku. Zloději u sebe měli tašku se čtyřmi lahvemi whisky. Když strážníci předali zadržené pachatele přivolané hlídce republikové policie a vrátili se zpět do marketu, zjistili od ostrahy, že zloději utekli s dvěma taškami alkoholu, nikoliv s jednou. Strážníci proto zavolali na místo psovoda se psem a vyrazili znovu projít útěkovou trasu. Pro služebního psa nebyl problém zbytek ukrytého lupu najít. „Jak se ukázalo, byl rejstřík obou zlodějů popsaný jako zlaté stránky,“ uzavřel vtipně Komínek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .