Renáta Czadernová: Zprávařka , která ukázala city v přímém přenosu!

Moderátorka Renáta Czadernová (35) má se svým druhým životním partnerem dvě holčičky – tři a půl letou Adélku a roční Adélku. Možná právě proto, že je dvojnásobnou maminkou, není jí lhostejný osud malých dětí. Není se co divit, že ji i v přímém přenosu dohnala k slzám zpráva, kde se mluvilo o utýraném malém chlapci. My se  ozdoby  nováckých zpráv ptali na tu veselejší stránku života, na  „tajemství“ její  kuchyně. 

Jaké dobroty připravujete pro rodinu nejčastěji a co od vás mají nejraději?

Myslím, že je vždy potěším omáčkou, mají rádi třeba koprovku nebo rajskou, ale taky si pochutnají na klasickém pečeném kuřeti nebo na kuskusu. Poměrně často dělám různé polévky, které míváme na večeři, přes týden totiž partner obědvá v práci a dcera Adélka ve školce. Krom vaření se u nás dost peče, Adélka v kuchyni ráda pomáhá, a na to je pečení nejlepší.

Dáváte přednost rychlovkám nebo si přípravu jídla užíváte?

Teď už rychlovkám, ale nemyslím tím polotovary. Mám ráda chutná a rychlá jídla.

Dnes je velmi módní řešit kvalitu potravin. Je i pro vás důležité sledovat odkud jsou nebo zda jsou v bio kvalitě?

Abych pravdu řekla, bio potraviny nekupuji. Jinak jsem ale zvyklá jídlo zkoumat. Dívám se na složení. A taky je to moc fajn teď v létě, to máme vlastní ovoce i zeleninu. Třeba ředkvičky, špenát, rukolu, jahody, a těšíme se na jablka, angrešt, jostu, rajčata,.. na zahrádce toho máme dost. Navíc jsem v době, kdy tady strašil koronavirus začala péct pečivo, takže když na to přijde, v létě si vystačíme sami (smích).

Vaříte podle oka nebo se pečlivě držíte receptů?

Držím se receptů. Ne vždy úplně striktně, ale držím. Pozměním je většinou až tehdy, když je vyzkouším a něco mi v nich chybí.

Pokud někdy nastane ta chvíle, že jste sama, co si nejraději  připravíte?

To se mi už dlouho nestalo (smích). Ale kdybych byla třeba celý den sama, tak bych se asi na vaření nevrhla, spíš bych sáhla po knize a asi bych k ní zakousla něco nezdravého, ale moc dobrého.