O víkendu se můžete na Červenohorském sedle setkat s motocyklovým závodníkem Lukášem Peškem

ŠUMPERSKO – Lukáš Pešek je hlavní tváří kampaně BESIPu za měřenou na bezpečnost motorkářů. O víkendu pořádá BESIP společně s Policií ČR preventivní akci „Nechoď za svůj LIMIT“ na Červenohorském sedle, kde se budete mít jedinečnou příležitost se potkat s úspěšným závodníkem MOTO GP, ale také se seznámit se zásadami bezpečné jízdy na motorkách.

Kampaň „Nechoď za svůj limit“ se uskuteční v sobotu 25. července od 13 do 18 hodin a v neděli 26. července od 10 do 16 hodin na vrcholu Červenohorského sedla. Tato celostátní kampaň je zaměřena na bezpečnost motorkářů. Cílem kampaně je poukázat na stále narůstající počet úmrtí na motorkách. Lukáš Pešek se na kampani podílí osobně v médiích i v terénu a propaguje bezpečné chování na motorce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Motorkáři patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu a bilance smrtelných nehod dlouhodobě narůstá. „Motocyklisté často podceňují rizikové situace, nepřizpůsobí rychlost stavu vozovky nebo situaci v provozu. Nejvíce vážných nehod se stává na silnicích druhé třídy, mimo město a často v zatáčkách,“ popisuje vedoucí oddělení BESIP Tomáš Neřold.

Nejrizikovější skupinou jsou přitom motorkáři ve věku zhruba 35-45 let. Zároveň jde o řidiče, kteří jsou v řízení velkého motocyklu nezkušení, konkrétně o řidiče do pěti let praxe s řízením motorky. Právě na tuto skupinu kampaň především cílí. Nutno ale konstatovat, že i řidiči aut by měli být k motorkářům pozornější a více s nimi na silnici počítat. Řidiči aut způsobí zhruba 40 procent nehod s motocyklisty. Více o kampaní BESIPu si můžete přečíst zde.