Kvůli nákaze covid–19 čekejte na koncertech Prostějovského kulturního léta omezení

PROSTĚJOV – Již jedenáctým rokem je Prostějovské kulturní léto nedílnou součástí života města. Tentokrát proběhne kvůli nákaze covid–19 nejen později, ale také s omezeními. Podle opatření ministerstva zdravotnictví se nesmějí konat hromadné akce s účastí více než 1000 osob. Je však možné plochu hlediště rozčlenit mobilními zábranami na sektory se samostatnými vstupy a právě takové opatření chystá město Prostějov na koncerty, které se mají uskutečnit před radnicí na náměstí TGM.

„Veřejnost přijímá tyto akce velmi pozitivně. V letošním roce se však vyskytly mimořádné okolnosti, z důvodu zajištění bezpečnosti všech účastníků i návštěvníků kulturních akcí. Již na první koncert připravujeme maximálně možná opatření,“ říká náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová. Vzhledem k tomu, že předpokládaná účast na jednotlivých akcích Prostějovského „babího“ léta bude patrně více než 1000 osob, je nezbytné přikročit k zásadnímu opatření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Plocha náměstí bude pomocí mobilních zábran rozčleněna na sektory se samostatnými vstupy. Na akci konanou v termínu 13. srpna – Večer s Helenou Vondráčkovou, dále na koncert Hany Zagorové dne 26. srpna a koncert No Name 27. srpna bude vytvořeno několik sektorů (jeden s kapacitou 1000 návštěvníků). Sektory budou od sebe vzdálené čtyři metry, v každém z nich bude umístěno samostatné mobilní WC i samostatné občerstvení. U vstupů do jednotlivých sektorů dostanou návštěvníci identifikační náramek v barvách svého sektoru. Prováděna bude také ostraha v průběhu celého kulturního vystoupení.