Na podzim vystoupí v Přerově na jazzovém festivalu hlavně tuzemští muzikanti

foto z ročníku 2018

PŘEROV – Ve dnech 22. – 24. října  proběhne v Městském domě v Přerově každoroční  Československý jazzový festival. Pořadatelé zareagovali na nepříznivou sItuaci a v době, kdy je nemožné pozvat žádnou světovou hvězdu, jak tomu bývalo pravidelně při minulých ročních, oslovili ty nejzajímavější muzikanty z české scény, sousedního Slovenska a Německa.

Prvním  zahraničním účastníkem bude slovenský trumpetista Juraj Bartoš, který festival zahájí koncertem s All Stars Bandem , ve kterém se po delší době sejdou Jiří Stivín, Emil Viklický, a jubilanti  František Uhlíř /70/ a Josef Vejvoda /75/. Juraj Bartoš bude i u konce každého dne festivalu jako člen  kapely Rhythm Desperados, která bude mít na starost zábavu po hlavních koncertech. O varhaníkovi Ondřeji Pivcovi se v podstatě dá říct, že je tou jedinou americkou zahraniční hvězdou. Koronavirus mu zrušil roční turné s Gregory Potterem a “uvěznil” ho v Čechách. S potěšením tento držitel americké Grammy za poslední Pottrerovo album přijal nabídku na sobotní vystoupení, kde v premiéře představí svůj nový Ondřej Pivec Project.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

O záverečné koncerty se každy den postarají kapely, které žánrově překračují hranice jazzu,  jsou však zárukou kvality. Ve čtvrtek to bude David Koller Band, v pátek funková kapela Top Dream Company a v sobotu stále populárnější big band vedený charismatickým Petrem Kroutilem,  Orginal Vintage Orchestra. Mezi dalšími hosty se představí  varhaník Ondřej Kabrna & Flying Hammond, saxofonista Luboš Soukup, v jehož kapele hraje přerovský rodák Marek Urbánek. Další rodák, Vít Pospíšil je aranžérem a kapelníkem souboru Tribute to Head Hunters. Posledním účinkujícím ve výčtu je Banjo Band Ivana Mládka.  Ivan Mládek začínal v Přerově v roce 1972 a od té doby neztratil jeho humor a hudba věhlasu a stále lidi baví.

Vstupenky si můžete již teď je zakoupit na portálu SazkaTicket.