Mezi Šumperkem a Sudkovem byla zprovozněna opravená silnice

ŠUMPERSKO – V úterý 11. srpna proběhlo slavnostní ukončení stavby nové silnice mezi Šumperkem a Sudkovem. Nový úsek měří asi sedm kilometrů, opravilo se i odvodnění silnice a nechybí ani nové dopravní značení.

Oprava zhruba sedmikilometrového úseku silnice mezi Šumperkem a Sudkovem byla rozdělena do dvou etap. „S přípravou projektu začal kraj už v roce 2016. Loni jsme zrekonstruovali úsek mezi Šumperkem a Dolními Studénkami, letos přišla na řadu komunikace směřující k Sudkovu a dál k Postřelmovu,“ popisuje hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Slavnostní ukončení stavby proběhlo v úterý 11. srpna.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Stavební firma nejprve odfrézovala původní živičnou vrstvu. Následovalo zpevnění okrajů silnice a ve finále pokládka nového povrchu. Výměnou prošlo 67 uličních vpustí a nechybí ani nové dopravní značení.„Technologie opravy vozovky byla navržena s ohledem na její dopravní zatížení, celkové stáří a efektivitu vynaložených peněz z prostředků Olomouckého kraje,“ dodal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jan Zahradníček. Rekonstrukce vozovky přišla kraj na téměř 54 miliónů korun.