OBRAZEM: Včerejší vydatný déšť na Jesenicku vyléval řeky z břehů

JESENICKO – Přestože včera dopoledne Český hydrometeorologický ústav zrušil výstrahu na vydatné srážky v celém Olomouckém kraji, později opět naskočila výstraha na povodňovou bdělost pro okres Jeseník. Vydatné srážky zde skutečně zvyšovaly hladiny řek, na některých místech dosáhly toky prvního i druhého stupně povodňové aktivity. Hasiči byli v terénu na nejkritičtějších místech a zajišťovali výstavbu protipovodňových hrází.

Do terénu včera odpoledne vyrazili na Jesenicku profesionální i dobrovolní hasiči. Na některých místech atakovaly vodní toky první i druhé stupně povodňové aktivity. Hasiči preventivně kontrolovali místa, která vykazovala nebezpečí, pročišťovali odtoky ke kanalizacím či jiné naplaveniny a podobně. V České Vsi a v Písečné distribuovali pytle s pískem a stavěli ochranné hráze. V Žulové hrozící nebezpečí zaplavení rodinného domku hasiči v krátkosti vyřešili pročištěním odtoku do kanalizace. V Písečné voda z polí rovněž ohrožovala domácnosti, hasiči i zde budovali hráze z pytlů s pískem. Ve Staré Červené Vodě došlo k přelití u právě rekonstruovaného mostu, i zde hasiči situaci preventivně monitorovali. Večer se již začala situace zklidňovat, všechny rizikové hladiny toků kulminovaly a začaly klesat. „Jednotky profesionálních i dobrovolných hasič u se postupně vrací zpět na své základny,“ píše se na Twitteru hasičů včera před desátou hodinou večerní.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .