Řidič v Přerově přehlédl seniora na kole, ten se vážně zranil

PŘEROV – Dopravní nehoda, při které cyklista utrpěl vážná zranění, se stala včera dopoledne v Přerově. Řidič osobního auta přehlédl seniora, který jel na kole po přechodu pro chodce. Po kolizi starý muž spadl na silnici. Dechová zkouška prokázala, že řidič auta řídil pod vlivem alkoholu.

Nehoda se stala včera dopoledne v Přerově na ulici Bří Hovůrkových. Řidič Fordu jel od ulice 9. května směrem k ulici Dvořákova a přehlédl 83letého cyklistu, který jel po přechodu pro chodce od Penny marketu směrem k zimnímu stadionu. „Došlo ke kolizi a následnému pádu starého muže na silnici. Z místa byl převezen do místní nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Senior utrpěl vážná zranění. U obou mužů byla provedena dechová zkouška, která byla u cyklisty negativní, ale u řidiče Fordu se prokázalo, že řídil pod vlivem alkoholu. Na místě nadýchal 0,82 a následně 0,76 promile. Řidič se podrobil odběru krve a policisté mu na místě mu zadrželi řidičák. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 60 500 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .