VIDEO: Noční honička v ulicích Olomouce. Řidič nikdy neměl řidičák

OLOMOUC – Včera kolem tři čtvrtě na jedenáct v noci chtěli policisté zkontrolovat projíždějící auto v Přáslavicích na Olomoucku. Řidič však na znamení k zastavení zareagoval tím, že sešlápl plyn a snažil se ujet. Další policejní hlídka ho zadržela na ulici Tovární v Olomouci. Při šetření policisté zjistili, že muž nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění.

„Ve středu 9. 9. 2020, kolem tři čtvrtě na jedenáct v noci, chtěli policisté obvodního oddělení Velká Bystřice, provádějící dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v rámci běžného výkonu služby v obci Přáslavice, zkontrolovat projíždějící vozidlo BMW,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Policisté se za použití světelné a zvukové výstražné signalizace za tímto autem rozjeli.  Řidič však na znamení k zastavení reagoval tím, že začal zrychlovat a snažil se ujet. O tom byly informovány další dostupné policejní hlídky. Řidič projel přes kruhový objezd a vysokou rychlostí ujížděl směrem na Olomouc. U autobusového nádraží  v Olomouci projel křižovatkou na červenou a pokračoval k ulici Tovární. Svou bezohlednou jízdou ohrožoval ostatní řidiče. Na ulici Tovární ho další z policejních hlídek za použití služební zbraně zastavila.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na výzvu policistů řidič, který v autě cestoval sám, dobrovolně vystoupil. Policisté ho převezli na služebnu. Jednalo se o 41letého muže z Břeclavska. Dechová zkouška i test na drogy byly negativní. Při dalším šetření zjistili, že muž nemá a nikdy neměl řidičák. Kromě toho nezastavil na signál k zastavení, jel na červenou a neuposlechl výzvy policistů. „Během zákroku nedošlo ke zranění řidiče, ani policistů,“ uzavřela Urbánková.