Muž nerespektoval soudní vykázání, našel náhradní ubytování v policejní cele

Ilustrační foto

HANUŠOVICKO – Vykázání 43letého muže z Hanušovicka na 10 dnů bylo předběžným opatřením soudu prodlouženo na celý měsíc. Přesto si z toho muž velkou hlavu nedělal a zatímco se jeho družka sprchovala, proklouzl domů, kde opilý usnul. Policisté mu na zbytek noci zajistili náhradní ubytování v policejní cele.

„V polovině srpna letošního roku vykázali policisté na Hanušovicku ze společně obývaného domu 43letého muže, který se choval velmi agresivně vůči své družce,“ informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Původně desetidenní omezení vstupu a zdržení se jakéhokoliv kontaktu s poškozenou bylo následně předběžným opatřením Okresního soudu v Šumperku prodlouženo na celý měsíc. Tato lhůta už byla pro muže zřejmě neúnosná, proto se s družkou opakovaně pokoušel navázat kontakt. Nejprve telefonicky, pak ji vyhlížel u domu a nakonec proklouzl i domů. Zatímco se žena sprchovala, vyběhl do patra, ustlal si tam a společensky unavený usnul. O jeho budíček se postarali přivolaní policisté. Protože byl zjevně opilý, vyzvali ho k dechové zkoušce. Při té muž nadýchal přes dvě promile. Protože mařil předběžné opatření soudu, nevyhnul se zadržení. Policisté mu pak po zbytek noci zajistili náhradní ubytování v policejní cele. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .