Opilý mladík zaparkoval v zámeckém parku

ŠUMPERSKO – Policisty, záchranáře i hasiče zaměstnala v sobotu 12. září po páté hodině ráno havárie osobního auta na Šumpersku. Opilý 22letý řidič nezvládl projet zatáčkou a zaparkoval v zámeckém parku, kde vyvrátil vzrostlý strom. Při havárii se zranil.

S autem BMW skončil v sobotu 12. září ráno po páté hodině ráno v zámeckém parku v Loučné nad Desnou 22letý řidič. V důsledku nepřiměřené rychlosti a také své opilosti nezvládl projet levotočivou zatáčkou a vyjel nejprve vlevo mimo silnici, kde prorazil kamennou zídku oplocení zámeckého parku a levým bokem narazil do vzrostlého stromu, který dokonce vyvrátil. Při havárii se mladý řidič zranil. Záchranáři jej přepravili k ošetření do nemocnice. „Ještě předtím se ale podrobil dechové zkoušce, při které nadýchal 1,62 promile alkoholu v dechu,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Policisté předběžně vyčíslili hmotnou škodu na 100 tisíc korun. Mladý řidič na místě přišel o řidičák. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí peněžitý trest, zákaz řízení nebo pobyt za mřížemi v délce 6 měsíců až 3 roky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .