Zažijte magickou atmosféru barokního města a vydejte se čtyři sta let zpátky do minulosti

ŠTERNBERK – O víkendu 19. a 20. září se ve Šternberském klášteře uskuteční naprosto jedinečná akce Baroko v klášteře. Akce je určena pro rodiny s dětmi a mládež a bude se konat za každého počasí. Po oba dny budou prostory kláštera volně přístupné k prohlídkám.

Vydejte se 400 let zpátky do minulosti a zažijte magickou atmosféru barokního města v rámci jedinečné akce BAROKO V KLÁŠTEŘE. Akce proběhne ve Šternberském klášteře (Farní 3) o víkendu 19. a 20. září, a to mezi 10 a 18 hodinou. Staňte se na chvíli apatykářem a namíchejte si vlastní čaj z léčivých bylinek. Ukujte si hřebík či drobný šperk v místní kovárně, vyzkoušejte si barvení látek modrotiskem nebo nahlédněte do tajů výroby čokolády. Můžete se také seznámit s prvním počítacím strojem či s principy šifrování a předávání zpráv a čekají vás i mnohá další překvapení. Po oba dny bude na vaši bezpečnost dohlížet barokní posádka, která vám předvede své umění během rytířských soubojů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Hlavní část programu se bude odehrávat na nádvoří Šternberského kláštera. „Jedná se o naprosto jedinečnou akci, která se ve Šternberku uskutečňuje vůbec poprvé. Program je natolik pestrý, že návštěvníci budou vnímat dobu baroka doslova všemi smysly,“ láká za pořadatele Veronika Machowská, ředitelka Místní akční skupiny (MAS) Šternbersko. Akce je určena pro rodiny s dětmi a mládež, bude se konat za každého počasí. Vstup na akci je zdarma, občerstvení je zajištěno. Po oba dny budou prostory samotného kláštera volně přístupné k prohlídkám dle běžného ceníku. Stejně tak bude po celou dobu akce zpřístupněna multimediální expozice Ecce Homo Park, kde mají návštěvníci možnost zažít jedinečnou atmosféru legendárních závodů Ecce Homo ve Šternberku.