Dlaždice na Žerotínově náměstí v Přerově by už v listopadu neměly klapat pod nohama

PŘEROV – Uvolněné a klapající chodníky na Žerotínově náměstí v Přerově čeká oprava. Dělníci se pustí do práce v pondělí 21. září, do měsíce by měli mít všechny kachličky zkontrolované a opravené tak, aby se už nehoupaly pěším pod nohama.

„Původní kamenná dlažba, která byla dokončena v roce 2003, je v současné době lokálně uvolněna, a tím pro chodce nebezpečná. Proto jsme se rozhodli ještě na podzim tuto trasu pro chodce opravit,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Za opravu dá město 595 tisíc korun a provádějící firma se zavázala, že do konce října zakázku udělá. Po dobu provádění oprav bude pro chodce zajištěn průchod, omezení nepocítí ani obchodníci či jejich zásobovači. „Upozorňujeme ale na možnou prašnost a prosíme o shovívavost,“ doplnila Irena Šikulová z přerovského magistrátu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Obdobným způsobem se letos v létě vylepšovala i Wilsonova ulice, která přímo na Žerotínovo náměstí navazuje. Také tam stavební dělníci opravovali uvolněnou dlažbu, rekonstrukce přišla na čtvrt milionu korun. A právě při této investici Přerované upozorňovali na to, že jsou chodníky na Žerotínově náměstí v horším stavu – zástupci města tuto skutečnost také vnímali a s opravou už počítali.