Namol opilý a s nožem přišel vyhrožovat své bývalé přítelkyni

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – V úterý odpoledne zazvonil muž v Prostějově na zvonek domu své bývalé partnerky. Když žena přišla otevřít, začal vyhrožovat zabitím všech a tím, že poté zabije i sebe. Přitom držel v ruce nůž. Přivolaní policisté muži naměřili 3,44 promile alkoholu v dechu. Opilý výtržník tak skončil na záchytce.

V úterý 15. září po patnácté hodině zazvonil šestačtyřicetiletý muž na zvonek domu své bývalé partnerky v Prostějově-Vrahovicích. Když čtyřiačtyřicetiletá žena přišla otevřít, začal na ni křičet a vyhrožovat, že všechny zabije a poté zabije i sebe. Při tom držel v ruce nůž. Kopem otevřel branku předzahrádky a tím u ženy zvýšil obavu z naplnění hrozeb, proto věc oznámila na linku 158. Když toto muž viděl, rozhodl se z místa odejít. „Na místo přivolaní policisté muže vypátrali nedaleko a protože jim oznámil úmysl skoncovat se životem, byl policisty v zájmu jeho ochrany omezen na svobodě a byla mu přiložena pouta,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Osobní prohlídkou u muže policisté našli i kuchyňský nůž. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže naměřili 3,44 promile alkoholu v dechu. Proto ho převezli na záchytku. Muž je nyní podezřelý z výtržnictví. Vzhledem k tomu, že pro stejné jednání byl již v minulosti odsouzen, hrozí mu navíc vyšší trestní sazba, tedy až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .