Olomoučtí vozíčkáři chystají charitativní sbírku s velkolepým hudebním programem

OLOMOUC – Od úterka 22. do čtvrtka 24. září máte jedinečnou možnost pomáhat handicapovaným spoluobčanům. Odměnou vám kromě dobrého pocitu bude pestrý hudební program a tradiční talisman. Tím jsou zasukované tkaničky, které letos změní svůj design a budou více “trendy”.

Měl to být jeden z prvních hudebních festivalů tohoto roku v Olomouci, nakonec bude jedním z posledních. 18. ročník tradiční celostátní sbírky a její benefiční koncerty musely být z důvodu pandemie koronaviru přesunuty z původního dubnového termínu na září. Nakonec ale Olomoučany čekají tři dny plné hudby, neboť byla jarní etapa spojena s tou podzimní. Mimo dobrého pocitu z podpory handicapovaných spoluobčanů si tak může široká veřejnost odnést i nezapomenutelný kulturní zážitek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Na benefičních koncertech vystoupí nejen rodáci z Olomouckého kraje jako Richard Pachman, Richard Pogoda, Terez Wrau, Martin Šafařík či Libor Geier, ale také třeba zpěvačka Alžběta Kolečkářová, účastníci letošní SuperStar Mikuláš Hrbáček a Valerie Lynn, kapely NoeRoads a Detox Rock, slovenská zpěvačka Valéria Polčová a další. Jako zlatý hřeb programu vystoupí legendární pop-rocková kapela Premier, jejíž píseň Hrobař byla jedním z největších hitů 90. let. Celým programem provede moderátorské duo Jaroslav Irovský & Michal Koutný. První den proběhne kulturní program od 15 hodin na Horním náměstí, další dva dny ve stejný čas v Galerii Šantovka.

V Olomouci a okolních městech tak mohou pomoci právě občané, kteří za dobrovolný příspěvek dostanou zmíněnou barevnou tkaničku, která je symbolem celé sbírky. Dále můžete olomoucké vozíčkáře podpořit také zasláním DMS ve tvaru DMS TKANICKA 30 nebo DMS TKANICKA 60 nebo DMS TKANICKA 90 na číslo 87777 nebo vkladem libovolné finanční částky na účet č. 1000100014/5500. Výtěžek z této sbírky jde na dofinancování osobní asistence a komplexních sociálních služeb pro hendikepované občany Spolku Trend vozíčkářů, který je jedním z největších poskytovatelů těchto služeb v České republice, nebo například na materiální pomoc při pořizování kompenzačních pomůcek a invalidních vozíků.

Alžběta Kolečkářová
Mikuláš Hrbáček
Richard Pachman