Policisty na Šumpersku včera zaměstnal nález mrtvého cyklisty a dvě bouračky

Havárie Studená Loučka

ŠUMPERSKO – Policie informovala o dvou dopravních nehodách, které se staly včera na Šumpersku. Dopoledne nedaleko Postřelmova havaroval náklaďák, odpoledne se zranili čtyři lidé při nehodě u Studené Loučky na Mohelnicku. Pro zraněnou řidičku musel vzletět vrtulník. V podvečer vyjížděli policisté také k nálezu bezvládného těla cyklisty.

Krátce po desáté hodině dopoledne včera havaroval mezi Chromčí a Postřelmovem na Šumpersku řidič náklaďáku. S Mercedesem – Benz skončil na levém boku v poli poté, co se během jízdy ve směru na Postřelmov v ostré levotočivé zatáčce snažil bezpečně vyhnout protijedoucímu autu. „Během tohoto manévru najel na nezpevněnou krajnici, která se pod tíhou vozu utrhla, a řidič pak s neovladatelným vozem skončil na protilehlé straně pole,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Vznikla při ní škoda za více než sto tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policie, hasiči i záchranáři včetně letecké záchranné služby zasahovaly včera odpoledne u nehody dvou osobních aut na silnici první třídy u Studené Loučky. Zranili se při ní čtyři lidé. Krátce po druhé hodině odpoledne tam z prozatím přesně nezjištěných příčin přejela s Octavií do protisměru 36letá řidička jedoucí ve směru na Mohelnici. Tam se čelně střetla s protijedoucím Fordem Focus, v němž cestovali dva lidé. Řidička Octavie byla z místa nehody přepravena k ošetření do nemocnice letecky. Další tři zraněné přivezla do nemocnice sanitka. Při nehodě vznikla škoda asi za čtvrt milionu korun. Policie nadále šetří všechny příčiny, okolnosti a souvislosti nehody.

O půl šesté odpoledne pak policie přijala oznámení o nálezu bezvládného těla cyklisty poblíž Lupěného na Zábřežsku. „Ani přes veškerou snahu přítomných a přivolaných záchranářů se 58letému muži již nepodařilo pomoci,“ konstatovala Vybíhalová. Policie nyní šetří všechny příčiny a okolnosti tragické události.

Havárie Postřelmov