Muž ukradl motorové pily z korby jedoucího auta. Z lupu se radoval jen jeden den

Ilustrační foto

UNIČOVSKO – Včera přijali policisté oznámení o krádeži dvou motorových pil, které někdo neznámý ukradl ve středu 16. září v ranních hodinách z korby pomalu jedoucího náklaďáku na Uničovsku. Policisté na případu intenzivně pracovali a včera dopoledne přistihli vytipovaného zloděje právě v okamžiku, kdy se snažil ukradené pily prodat.

Neznámý zloděj ukradl ve středu 16. září v ranních hodinách z korby pomalu jedoucího náklaďáku v katastru obce Paseka dvě motorové pily. Majiteli tak způsobil škodu asi za 26 500 korun. Policisté na případu intenzivně pracovali a po pachateli pátrali. Na základě svého šetření pak ve čtvrtek 17. září v dopoledních hodinách, přistihli muže, důvodně podezřelého z krádeže, právě v okamžiku, kdy se snažil ukradené motorové pily prodat. „Jak zjistili, jednalo se o 30letého muže z Uničovska. Odcizené motorové pily policistům dobrovolně vydal jako věc, důležitou pro trestní řízení a k jejich odcizení se přiznal,“ uvedla k případu policejní mluvčí Irena Urbánková. Muž využil pomalé jízdy náklaďáku, projíždějícího uvedeným místem, vyskočil na jeho korbu a ukradl z ní dvě motorové pily. Za uvedený skutek hrozí výtečníkovi až dva roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .