Při výrobě drog mu vybuchly chemikálie a začala hořet kuchyň v bytovém domě v Mohelnici

MOHELNICE – V neděli 13. září krátce před polednem vyjížděli policisté k požáru ve druhém patře bytového domu v ulici Za Penzionem v Mohelnici. Vedle policistů na místo okamžitě vyrazilo několik jednotek z řad profesionálních i dobrovolných hasičů a také záchranáři. Požár vznikl v kuchyni jednoho z bytů pravděpodobně po výbuchu při výrobě drog.

„K požáru bytu ve druhém patře bytového domu v Mohelnici vyjíždělo v neděli 13. září po poledni pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů,“ informovala krajská mluvčí hasičů Lucie Balážová. Hasiči po příjezdu na místo a průzkumu silně zakouřeného objektu zjistili, že dým vychází z ohořelé kuchyně bytu, kde se nacházelo velké množství chemikálií různého druhu sloužících k nelegální výrobě drog. Jednalo se o výbuch a následný požár, který se ještě před příjezdem hasičů podařilo 30letému obyvateli bytu uhasit, a tak se nerozšířil mimo kuchyň. Obyvatele bytu našli policisté schovaného ve sklepě domu. Při požáru utrpěl popáleniny a také se nadýchal zplodin hoření, takže si jej do péče převzali zdravotníci. „Hned po svém propuštění z hospitalizace skončil v rukou policistů a následně ve vězení,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Z bytového domu se před příjezdem hasičů evakuovalo 5 obyvatel. Policie ve spolupráci s hasiči případ nadále vyšetřuje. Kriminalisté ve věci zahájili trestní řízení pro podezření z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy ve stádiu pokusu a na případu dále intenzivně pracují.