Žena (63) lezla po lešení, aby se dostala do bytu svého přítele. Nakonec skončila na záchytce.

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – V pondělí 14. září podvečer se na linku Městské policie v Prostějově obrátil čtyřiapadesátiletý muž, který si nevěděl rady se svojí podnapilou třiašedesátiletou přítelkyní. Ta se snažila za každou cenu dostat do jeho bytu. Silně opilá žena nakonec skončila na záchytce v Olomouci.

Čtyřiapadesátiletý muž na lince 156 oznámil, že jeho podnapilá přítelkyně se za každou cenu dožaduje vstupu do jeho bytu. On si její přítomnost ovšem nepřeje. Strážníci na místě zkontaktovali muže i ženu. „Ta se do bytu snažila dostat přes balkon, kam vylezla po lešení u domu,“ uvedla mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová. Hlídka strážníků dotyčnou vyzvala ke slezení dolů. Žena výzvy uposlechla. Celou situaci vysvětlila tak, že jí přítel neotevírá a ona si z bytu chtěla odnést urnu své matky. Za přítomnosti hlídky vydal oznamovatel přítelkyni požadovanou urnu. Třiašedesátiletá žena poté z místa odešla.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Za necelé dvě hodiny si muž hlídku přivolal znovu. Přítelkyně se na místo vrátila a opět se domáhá vstupu do bytu, kope do dveří a křičí. Po příjezdu na místo strážníci před uvedeným bytem našli spící ženu na zemi. Po jejím probuzení zjistili, že je v silně podnapilém stavu. Orientační dechovou zkoušku odmítla. Žena nekontrolovala svoje chování, proto hlídka rozhodla o jejím umístění na záchytku. K posouzení jejího zdravotního stavu na místo přivolala lékaře. Za asistence hlídky byla žena převezena do Olomouce, kde byla předána zdravotnímu personálu záchytné stanice k vystřízlivění.