Policie včera na Prostějovsku přistihla hned 7 řidičů pod vlivem drog!

PROSTĚJOVSKO – Během dopravních kontrol policie včera na Prostějovsku přistihla hned 7 řidičů, kteří za volantem neměli co dělat. Byli totiž pod vlivem drog. Něteří byli ochotní se podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve k upřesnění množství požité látky, někteří však vyšetření odmítli, za což jim hrozí vyšší postih.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne policisté zastavili Fiat Stilo v obci Drahanech.  Pětačtyřicetiletý řidič se při kontrole podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Naopak test na přítomnost drog byl pozitivní na amfetaminy / metamfetaminy. Řidič s výsledkem testu nesouhlasil a požadoval lékařské vyšetření spojeného s odběrem krve, které podstoupil v nemocnici v Prostějově. Řidič je podezřelý z přestupku za jízdu pod vlivem jiné návykové látky, za který mu hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Dalšího hříšníka zastavili policisté před čtrnáctou hodinou policisté v Hrubčicích. Jedenatřicetiletý řidič Citroënu Xsara měl test pozitivní taktéž na amfetaminy / metamfetaminy. Odmítl se však podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Policisté řidiči na místě zadrželi řidičák a další jízdu mu zakázali. „Za odmítnutí podrobení se vyšetření, zdali při řízení vozidla nebyl ovlivněn jinou návykovou látkou, mu hrozí správním orgánem pokuta od 25 000 – 50 000 korun a zákaz činnosti od jednoho roku do dvou let,“ objasnil policejní mluvčí Libor Hejtman.

Po sedmnácté hodině policisté kontrolovali řidiče Peugeot 307 v Prostějově v Barákově ulici. Jednačtyřicetiletý řidič měl test pozitivní na amfetaminy / metamfetaminy a kanabis. Řidič také jí odmítl odběr krve. Dalším šetřením policisté zjistili, že řidič nemůže předložit řidičák, neboť mu jej kolegové odebrali 1. října ze stejného důvodu. Muž je podezřelý z několika přestupků, za které mu hrozí pokuta od 25 000 – 50 000 korun a zákaz řízení od jednoho roku do dvou let.

O půl deváté večer policisté zastavili Toyotu RAV4 v Prostějově v Plumlovské ulici. Šestatřicetiletý řidič měl pozitivní test na amfetaminy / metamfetaminy a kokain. Řidič souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. Za tento přestupek proti bezpečnosti silničního provozu mu hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku. „Na základě rozboru hodnot návykových látek v těle může dojít ke změně právní kvalifikace na přečin ohrožení pod vlivem návykové látky,“ upřesnil Hejtman.

O půl jedenácté večer policisté kontrolovali Renault ve Vícově. Čtyřiatřicetiletý řidič při kontrole policistům řekl, že nemá řidičák, neboť mu byl v minulosti vysloven zákaz řízení a po jeho uplynutí si už řidičák neobnovil. Muž měl navíc pozitivní test na amfetaminy / metamfetaminy, k tomu uvedl, že asi půl hodiny před dopravní kontrolou vdechl 1gram pervitinu. Muž odmítl podrobit se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve s odůvodněním, že je pro něj dostačující, že se k užití pervitinu před jízdou doznal. Řidiči hrozí pokuta od 25 000 – 50 000 korun a zákaz řízení od jednoho roku do dvou let.

O čtvrt na dvanáct v noci policisté zastavili auto Micro Compact opět Hrubčicích. Dvacetiletý řidič měl test pozitivní na kanabis. Řidič uvedl, že drogu neužil, ale dlouhodobě užívá mast s marihuanou na kožní nemoc. Řidič souhlasil s dalším vyšetřením spojeným s odběrem krve. Hrozí mu pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz žízení od šesti měsíců do jednoho roku.

Krátce před půlnocí policisté kontrolovali v Prostějově v Žeranovské ulici Octaviu. Jednadvacetiletý řidič měl pozitivní test na amfetaminy / metamfetaminy a THC. Řidič souhlasil s lékařským vyšetřením spojeným s odběrem krve. Hrozí pokuta od 2 500 – 20 000 korun a zákaz řízení od šesti měsíců do jednoho roku.