Šumperská knihovna je zavřená. Literární festival byl zrušen, čtení proběhnou na internetu

ŠUMPERK – Z důvodu vládního nařízení jsou všechny prostory knihovny T. G. Masaryka v Šumperku pro veřejnost od čtvrtku 22. října do odvolání uzavřeny. Literární a filmový festival Město čte knihu, který měl proběhnout od 12. do 17. října, byl zrušen. Jednotlivá čtení budou zveřejněna na Facebooku knihovny.

Všechny výpůjčky v šumperské knihovně byly o 30 dní automaticky prodlouženy. Knihovnice zvou čtenáře ke sledování videosérie, jejichž obsahem budou různá čtení, která měla proběhnout v rámci literárního a filmového festivalu Město čte knihu 2020. Středobodem festivalu je Malý princ spisovatele Antoine de Saint-Exupéry. „Na čtení se všichni účinkující pečlivě připravovali, byla by proto velká škoda jejich práci světu neukázat,“ pozvala na facebookové stránky Městské knihovny T. G. M. její ředitelka Kamila Šeligová. První díl videosérie byl zveřejněn ve čtvrtek 22. října v 18 hodin a můžete ho zhlédnout na tomto odkazu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .