VIDEO: Chcete se zdarma otestovat na covid? Od zítřka si můžete zarezervovat termín

OLOMOUC – Od pátku 18. prosince budou moci zájemci platící veřejné zdravotní pojištění podstoupit ve Fakultní nemocnici Olomouc antigenní vyšetření na přítomnost viru SARS CoV-2. Rezervační systém bude otevřen od soboty 12. prosince, provozní doba odběrového místa pro antigenní testování je zatím stanovena od 18. do 23. prosince v době od 15 do 19 hodin. Provoz přes vánoční svátky bude upřesněn později.

Rezervační systém naleznete na tomto odkazu.  Při vlastní registraci na odběrovém místě se pak před provedením antigenního testu musíte prokázat platným průkazem pojištěnce nebo náhradním dokladem. Test se může opakovat nejvýše jedenkrát za pět dní. Na výsledek antigenního testu je potřeba vyčkat na místě asi 30 minut. V případě pozitivního výsledku a přitom nebudete mít příznaky, bude provedeno rovnou i PCR vyšetření. Video pod článkem vysvětluje, jak bude testování vypadat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ze zdravotního pojištění hrazené vyšetření se neprovádí u těch, kdo prodělali onemocnění covid-19 a zároveň u nich neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem. Dále také u osob, kterým byl v posledních pěti dnech proveden PCR, nebo antigenní test s negativním výsledkem.