Řidič kamionu převážel s novými auty i dva nelegální migranty

OLOMOUCKO – Dva migranty bez platných dokladů objevili včera večer policisté na parkovišti dálnice z Olomouce na Ostravu. Migranti vyskočili z naloženého návěsu, který převážel nová auta z Rumunska do Polska. Řidič kamionu tvrdil, že o černých pasažérech nevěděl.

Včera večer kontrolovali policisté dálničního oddělení Kocourovec na parkovišti dálnice z Olomouce na Ostravu řidiče kamionu převážejícího nová auta. „Při kontrole vyskočily dvě osoby z naloženého návěsu,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič uvedl, že převáží auta z Rumunska do Polska. O tom, že cizinci nastoupili do převáženého auta prý nevěděl. Cizinci uvedli, že jsou migranti z Afganistánu a předložili rumunské doklady azylanta. Na místo přijeli policisté cizinecké policie, kteří si oba muže převzali. Vzhledem k tomu, že cizinci jsou podezřelí, že vstoupili a pobývají na území České republiky bez platného cestovního dokladu a oprávnění k pobytu a současně svým vstupem na území ČR porušili ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví, byli policisty zadrženi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .