Nejnebezpečnější silnice na Olomoucku se dočká úprav. Kdy se po ní poprvé projedete?

OLOMOUCKO – Silnice první třídy mezi Olomoucí a Šternberkem je poměrně rovná a přehledná. Tyto rovinky však svádí řidiče k riskantní jízdě a nebezpečnému předjíždění. Situaci by měla vyřešit až nová čtyřproudová silnice.

Přípravy stavby důležité komunikace pokročily. Krajský úřad Olomouckého kraje v minulých dnech zahájil územní řízení, které by mělo být hotovo ještě v tomto roce. Ředitelství silnic a dálnic by chtělo začít stavět v roce 2024, první auta by se po nové autostrádě projela v roce 2027. Délka stavby je více než 7 kilometrů. Náklady se odhadují na bezmála tři miliardy korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Tato intenzivně využívaná dopravní tepna vede převážně po dvouproudové komunikaci, která nemá dostatečnou kapacitu, aby plynule a bezpečně odbavila takovou hustotu provozu. Tento úsek je místem častých dopravních nehod, někdy i tragických. Silnice povede nejprve po nové trase, která mírným obloukem mine Dolany a na stávající trasu se napojí za mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí na Bohuňovice. Obyvatelům Dolan se tak výrazně uleví, protože nová silnice odvede těžkou tranzitní nákladní dopravu z obce. Součástí stavby jsou také dvě nové mimoúrovňové křižovatky.