Proslulá výstava květin v Olomouci letos na jaře nebude, výstaviště chystá selské a zahradnické trhy

OLOMOUC – Proslulá jarní výstava květin Flora Olomouc se ani letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční.Uskuteční se ale tradiční zahradnické trhy ve Smetanových sadech v Olomouci. Na konci dubna se také poprvé uskuteční oblíbené selské trhy za pavilonem A tamtéž.

Ani letos se bohužel opět neuskuteční jarní květinová výstava Flora, která bývá jakýmsi pomyslným vítáním jarního období a pyšní se u návštěvníků velké obliby. „Jarní Flora se letos měla konat koncem dubna, ale vzhledem k vývoji pandemie koronaviru, jsme nuceni výstavu zrušit. Situace se nevyvíjí dobře, počet nakažených lidí neklesá a výrazné rozvolňování přísných opatření se zatím nechystá. Netušíme tedy, kdy budeme moci pořádat velké akce typu Flora,“ vysvětluje důvody zrušení výstavy ředitelka Výstaviště Flora Olomouc Eva Fuglíčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Nakoupit si květiny, semena, přísady, okrasné rostliny, školkařské výpěstky a zahradnické pomůcky od českých pěstitelů budete moci na zahradnických trzích ve Smetanových sadech v Olomouci. Výstaviště Flora Olomouc chystá troje víkendové zahradnické trhy v termínech 24.–25. dubna, 15.–16. a 22.–23. května, trhy se uskuteční od 9 do 17 hodin za pavilonem A. Vstup na zahradnické trhy bude zdarma.

První letošní selské trhy se uskuteční v pátek 23. dubna od 11 do 17 hodin také za pavilonem A ve Smetanových sadech. Nakoupit si můžete široký sortiment mléčných výrobků, uzenin a masa, džemů a sirupů, kuchyňských bylinek, koření a sezónního ovoce a zeleniny od regionálních pěstitelů a výrobců. Selské trhy se budou konat každých 14 dní v pátek ve stejný čas.