Senior z Jesenicka dlouhodobě týral svoji manželku. Váhala vyhledat pomoc, protože se styděla

JESENICKO – Obvinění ze zločinu týrání osoby ve společné domácnosti a přečinu nebezpečné vyhrožování si v těchto dnech vyslechl senior z Jesenicka. Ten dlouhodobě týral a napadal svoji manželku, která ze studu váhala s vyhledáním pomoci. Nakonec jí ale okolnosti přinutily pomoc přece jen vyhledat.

66letý muž z Jesenicka si v těchto dnech vyslechl obvinění ze zločinu týrání osoby žijící ve společné domácnosti a přečinu nebezpečné vyhrožování. „Obviněný se měl dlouhodobě, mnohdy pod vlivem alkoholu a za zavřenými dveřmi domácnosti chovat velmi hrubě a nevybíravě vůči své ženě,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Postupně měla narůstat četnost i intenzita, jakou muž svou manželku napadal. Podle Vybíhalové po ní měl nejprve jen křičet a velmi nevybíravě jí nadávat, postupem času jí přál, aby se jí něco stalo a měla si vyslechnout celou řadu výhrůžek zabitím a zmrzačením, a to s ujištěním, že si to klidně odsedí. Někdy ženu měl i fyzicky napadat, v jednom případě i zastrašovat nožem. „Žena ze studu váhala s vyhledáním pomoci,“ upřesnila Vybíhalová.  Nakonec ji ale okolnosti, zhoršující se zdravotní stav a obava o život a zdraví donutily najít útočiště u příbuzných a vyhledat odbornou pomoc. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí obviněnému muži až osm let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .