Prostějovský Národ restauraci neuzavře!

Nóbl podnik, co říkáte? foto: Národní dům

PROSTĚJOV – Kuchyň secesního Národního domu čeká nákladná rekonstrukce. Oblíbená restaurace ale „prázdninovou přestávku“ nedostane. Potvrdilo to dnes tiskové oddělení magistrátu města. O romantické posezení na zahrádce a noblesu vysoké gastronomie hosté o letních prázdninách rozhodně nepřijdou.

Národní dům prochází postupnou a nákladnou rekonstrukcí už několik let. Ani letos tomu nebude jinak. Stavební dělníci se vrhnou na opravu kuchyně a kotelny. Rekonstruovat by se mělo od 1. června do začátku září. Příprava pokrmů zde bude fungovat i nadále v jiném režimu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Budeme dál pokračovat v obnově této úžasné budovy. Tentokrát se činnosti budou týkat rekonstrukce kuchyně a zdroje tepla. Celkové náklady, které budou ještě schvalovat zastupitelé, budou činit zhruba 11.4 milionu korun,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má rozvoj a investice ve své gesci.

„Půjde o kompletní rekonstrukci rozvodů elektro, vody a odpadů, vzduchotechniky, rekonstrukci a výměnu výtahu pro převážení surovin, budou pořízeny nové keramické obklady, podhled, nové podlahy a kompletní gastro vybavení. Nezapomínáme ani na rekonstrukci zdroje tepla pro tuto část objektu. Konkrétně se bude jednat o výměnu dosluhujících a z části již nefunkčních plynových kotlů za nový kondenzační dvojkotel,“ vysvětluje Rozehnal.