Zastavte lži! Armáda je nasazena i v další obci

OLOMOUCKÝ KRAJ – Od neděle pomáhá armáda i v Lužicích. Ohrazuje se tak proti nařčení některých kritiků, že pomáhá málo nebo vůbec.

„Množí se škaredé komentáře lidí, kteří tvrdí, že armáda pomáhá málo, nebo dokonce vůbec.

Celkem jsme zatím nasadili 175 vojáků, kteří pomáhají v obci Hrušky a v pohotovosti ihned vyrazit máme další odřad ženistů a nespočet dobrovolníků z řad profesionálních vojáků, ale i záložáků, kteří jsou na místě i v době svého osobního volna. Pomáhat chceme a pomáhat budeme,“ říká tiskový odbor armády.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vše podléhá jasným pokynům krizového štábu a velitele zásahu, kteří rozhodují o posílení dalšími vojáky. „Prosíme, zastavme šíření těchto lží. Pokud máte nějaké nejasnosti, nebo jen obyčejný dotaz, napište nám do komentářů, rádi vše zodpovíme,“ dodává mluvčí.

V neděli velitel zásahu hasičského záchranného sboru, který koordinuje i činnost vojáků, rozhodl o poskytnutí pomoci další obci. Teď nás tedy armádu najdete v obci Hrušky a nově i v Lužicích.