Řidič nedal přednost motorkáři, způsobil mu těžké zranění

foto PČR

LITOVELSKO – Lehce se v pondělí večer určitě neusínalo šedesátiletému řidiči Mercedesu Benz. Ten u Nákla na Litovelsku nedal přednost pětadvacetiletému motorkáři a čelně se srazili. Motorkář utrpěl těžké zranění.

V pondělí 26. července večer se u Nákla na Litovelsku stala dopravní nehoda Mercedesu Benz a motorky Suzuki. Šedesátiletý řidič Mercedesu měl jet po silnici od Nákla na Lhotu nad Moravou. Podle dosavadních informací nedal při odbočování vlevo na místo ležící mimo silnici přednost v jízdě 25letému motorkáři a došlo k čelnímu střetu. Mladý motorkář utrpěl zranění, se kterými byl předán do péče zdravotníků. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 200 000 korun. „Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest,“ objasnila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .