Jarmila Vincourková z Prostějova oslavila sto let

PROSTĚJOV – V domově pro seniory v Soběsukách dožila úctyhodných sta let prostějovská občanka Jarmila Vincourková. Žena s velkým srdcem nikdy nešetří úsměvem a nejinak tomu bylo v den jejích kulatin.

Jarmila Vincourková, jejíž rodina přišla do Prostějova v roce 1930 a provozovala zde velmi známou cukrárnu, oslavila rovnou stovku! Paní Vincourková dnes žije v domově pro seniory v Soběsukách a k významnému životnímu jubileu jí přijel poblahopřát i primátor statutárního města Prostějova František Jura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vitální, usměvavá, stovku by jí nikdo nehádal. Život přitom neměla jednoduchý. Sourozenci jí zemřeli ještě v dětském věku, komunisté sebrali živnost, kterou její otec budoval a maminku v obchodě nenechali dosloužit ani do důchodu… Přesto paní Jarmila Vincourková nezatrpkla. Možná i díky svému optimistickému přístupu k životu se v těchto dnech dožívá stovky v plném zdraví.

“Mám vždycky nesmírnou radost, když můžu poblahopřát jubilantům, kteří se takto krásného věku dožívají zdraví a je na nich vidět, s jakou radostí jubileum prožívají. Přeji Vám, abyste takto oslavila ještě řadu dalších narozenin,” uvedl mimo jiné primátor František Jura.