Dnes začínají ve Šternberku Dny evropského dědictví. Nabídnou spoustu kultury

ŠTERNBERK – Šternberský klášter nabídne první zářijový týden spoustu kultury! Handkeho spolek ve spolupráci s městem Šternberk vás zvou na Dny evropského kulturního dědictví, které se uskuteční 2.- 5. září. Zahájení proběhne dnes večer.

Ve čtvrtek 2. září v 19:30 hodin ve Šternberském klášteře zahájí Dny evropského kulturního dědictví koncert významného smyčcového Bennewitzova kvarteta, které koncertuje po celém světě. V pátek dopoledne je program připraven pro nejmenší děti z mateřských škol. Muzikanti jim představí lidové písně doprovázené hrou na cimbál a housle. V pátek 3. září v 18 hodin zahraje cimbálová muzika Danaj ze Strážnice a představí se tanečníci se slováckým tancem Verbuňk, který je zapsán na seznamu UNESCO. V rámci projektu Dynamika uměleckých symbolů pro vás budou v pátek přichystány výstavy významného sochaře a nositele řádu Rytíře české kultury Otmara Olivy a výtvarníků manželů Bébarových s komentářem. Začátek prohlídky bude v 17 hodin.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V sobotu 4. září vás svou hudbou potěší pražské kapely, v 15 hodin na nádvoří kláštera progresivně rocková skupina While a 18 hodin sbor Cantabundus hrající duchovní a lidovou hudbu doprovodí hudební prohlídku kláštera. V neděli 5. září se v 9 hodin uskuteční mše svatá za doprovodu sboru Cantabundus a v 10 hodin se sbor na nádvoří kláštera rozloučí lidovou hudbou.

Na své si přijdou i děti, je pro ně připravená stezka odvahy do hlubin klášterního sklepení či mini zoopark. Od pátku do neděle pak budou probíhat prohlídky prostor kláštera a kostela. Součástí těchto dnů je i jarmark uměleckých předmětů.