Žena a muž z Litovelska pěstovali na dvoře a na zahradě marihuanu. Někdo je napráskal

LITOVELSKO – Pěstitelé marihuany na Litovelsku dopěstovali. Jejich úsilí včera ukončil telefonát na linku 158. Vzrostlé rostliny tak sklidili kriminalisté.

Včera krátce po půl jedné odpoledne přijali policisté na linku 158 oznámení, že se na zahradě rodinného domu v obci na Litovelsku nachází větší množství vzrostlých rostlin marihuany. „Olomoučtí kriminalisté zajistili na dvoře u domu celkem devět rostlin konopí, které obsahovaly látku THC. Ty měla vypěstovat 18letá žena,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Na zahradě náležící k domu zajistili dalších šest rostlin konopí s obsahem THC, které si zde měl zasadit a pěstovat 31letý muž.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ dodala Vaňharová. Oběma podezřelým tak v případě prokázání viny hrozí jeden rok až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.