Fandíte rychlým autům? Nenechte si ujít druhý ročník Rally Morava ve Šternberku

Foto Facebook

ŠTERNBERK – Druhý ročník soutěže Rally Morava s centrem ve Šternberku proběhne v pátek a v sobotu 15. a 16. října. Organizační tým připravil formát tří zkoušek ve dvou sekcích. Závodit se bude na testech v Mutkově, Domašově a Jívové, celkem čeká na účastníky 72,30 ostrých kilometrů.

Posádky se vydají na tratě rychlostních zkoušek v sobotu 16. října v 9 hodin z Hlavního náměstí ve Šternberku. „Snažili jsme se vzhledem k zařazení soutěže do MČR HA vybrat úseky s lepším povrchem než v minulých letech. Podoba soutěže bude navíc kompaktnější než loni, podíl „rychlostek“ k celkové délce soutěže se podařilo výrazně navýšit. Pokračujeme ve formátu tří zkoušek dvakrát, jedna zkouška zůstává na samotné hranici maximální délky ve sprintech, máme připraven jeden zcela nový úsek,“ naznačuje člen organizačního týmu Miroslav Frýdecky. Časový program na sobotu najdete ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Letos bude Rally Morava předposledním šestým kláním šampionátu historiků, zároveň předposledním (pátým) podnikem Rallysprint Série a Poháru 2+. Na Rally Morava se objeví i posádky poháru vozů Opel Adam Cup. Hlavním partnerem zůstává společnost Futures Contproduct, divákům známá i jako tradiční sponzor posádky Michal Horák – Ivan Horák.

V souvislosti s konáním závodů proběhnou uzavírky komunikací a omezena bude i veřejná linková doprava.  Od 15.října od 8:00 hodin do 16.října do 21:00 hodin budou úplně uzavřeny silnice II/444, II/445, III/4402, III/44434, III/44436, III/44443, III/44445 a ulice Dvorská a Barvířská a autobusová stanice Dvorská ve Šternberku. Uzavřeným úsekem neprojedou linky veřejné linkové dopravy a pojedou po objízdných trasách, přesné informace najdete ZDE.