PŘEROV: Nemáme jinou možnost, než žáky testovat!

PŘEROV – Přerov patří společně s Prostějovem mezi nejpostiženější oblasti, co se nákazy koronavirem týče. Žáci základních škol zřizovaných městem se proto budou testovat ve dnech 1. a 8. listopadu.

„Netěší nás to, ale možnost volby nemáme,“ konstatoval náměstek primátora města Přerova Petr Kouba. Ten zároveň potvrdil, že testy „Sejoy“ už byly do škol distribuovány, a to v počtu 8675 kusů. „Školáci, kteří nechtějí používat tento způsob testování z nosu, si mohou, stejně jako na jaře, donést svoje vlastní testovací sady, které jim lépe vyhovují,“ potvrdil Kouba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Připomněl i to, že pokud některý z rodičů ví, že jeho dítě samotestování nezvládne, může být tomuto procesu přítomen. „Při výuce mohou být žáci bez roušek, ovšem v případě odmítnutí testování bude školák muset mít ochranu dýchacích cest nasazenou po celou dobu pobytu ve škole,“ doplnil vedoucí oddělení školství a mládeže Petr Hrbek.

Pokud některý z rodičů sezná, že nechce za těchto podmínek svého potomka posílat do školy, musí absenci řádně omluvit a dohodnout se s vyučujícím na předávání úkolů. Distanční výuka souběžně s prezenční probíhat nebude.

Testování se netýká naočkovaných dětí. Všech školáků se ale týká povinnost nosit ve společných prostorách školní budovy roušku.