V Šantovce otevřela Transfuzka-Point

OLOMOUC – Krve je nedostatek. Vstříc veřejnosti a blíž ke stávajícím i potenciálním dárcům krve se vydalo Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. V Galerii Šantovka otevřelo 23. října svůj Transfuzka Point. Kontaktní místo bude sloužit nejen jako informační centrum pro bezplatné darování krve, ale nabídne i atraktivní program preventivní medicíny.

„V posledních týdnech se i naše oddělení potýká s nedostatkem krve. Aktuálně nám ubývá dárců v souvislosti s rostoucími počty COVID pozitivních i kvůli různým infekcím. Stavy našich zásob jsou velmi nízké. Snažíme se tedy využít každou příležitost k tomu, abychom oslovili širokou veřejnost. S radostí jsme proto využili nabídku vedení obchodní galerie Šantovka na využití prostor, kde ještě nedávno bylo očkovací místo pro zájemce bez předchozí registrace. Do konce roku z něj bude Transfuzka Point,“ vysvětluje primářka Transfuzního oddělení FN Olomouc, Dana Galuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kontaktní místo je zájemcům o bezplatné darování krve k dispozici v sousedství hračkářství v prvním podlaží olomoucké Galerie Šantovka. „Lidé se u nás mohou dozvědět, jakou mají krevní skupinu, můžeme jim taky změřit krevní tlak a puls. Byli bychom rádi, kdyby si vyslechly informace o důležitosti dárcovství krve a zvláštnostech dárcovství u žen nebo o významu mamografického vyšetření jako prevence nádoru prsu,“ popisuje Dana Galuszková.