Na oběd do hospody? Někde se kontroluje, jinde to neřeší!

ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – První listopadový den se nesl ve znamení zpřísnění epidemiologických opatření. Jedněmi z nich jsou kontroly v restauracích, kdy musí provozovatel od hostů vyžadovat potvrzení o očkování nebo negativní test. V případě absence nemají být obslouženi. Jaká je realita?

Většina restaurací se nařízení Ministerstva vnitra podřídila a hosty skutečně kontrolovala. „Hned ve dveřích u vstupu jsme byli dotázáni, zda máme potvrzení o bezinfekčnosti nebo jsme očkovaní,“ potvrdila Veronika Stará, která obědvala v jedné restauraci v centru Prostějova. „Ukázala jsem „tečku“ a vše bylo v pohodě. Zdržení v řádu sekund.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Samotní restauratéři se obávají úbytku hostů. Ten byl v mnoha zařízeních už dnes patrný. A podle provozovatelů může být ještě hůř. Očekává se dlouhodobý výpadek až 30% pravidelných štamgastů.

Některé ze známých restaurací předem deklarovaly, že jsou takzvanou „volnou zónou“. „Všichni jste vítáni bez roušky, bez testu, bez pasu, ale i s nimi,“ hlásají nálepky na vstupních dveřích.

„Vězte, že respektujeme zákony, proto vás nebudeme nutit prokazovat při vstupu do naší provozovny, zda splňujete požadavky uváděné v aktuálním nařízení Ministerstva zdravotnictví. Nejsme k tomu žádným zákonem oprávněni ani zmocněni. Pokud nám splnění požadavků dobrovolně prokážete, budeme rádi, pokud nikoli, nebudeme vás nijak diskriminovat,“ nebojí se na sebe upozornit v prostějovské Hradební restauraci.

Podobného názoru jsou i v prostějovské restauraci U Ječmínka. „Naše pivo bylo, je a bude pro všechny! Buďte všichni zdrávi, buďme k sobě ohleduplní a přistupujme k situaci se zdravým selským rozumem,“ vzkazují majitelé.