Kdo poškodil sochu svatého Kryštofa u jižního obchvatu Olomouce? Policie žádá veřejnost o pomoc

Socha svatého Kryštofa u jižního obchvatu Olomouce

OLOMOUC – V souvislosti s případem poškození bronzové sochy svatého Kryštofa, která stála v blízkosti jižního obchvatu Olomouce, se policie obrací na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání. Neprojížděli jste v sobotu večer inkriminovaným úsekem?

Sochu poničil dosud neznámý pachatel v sobotu 30. října v době od 19:10 do 19:55 hodin. O případu jsme vás informovali v tomto článku. Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na čtvrt milionu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Dosavadním šetřením policisté zjistili, že v době od 19:10 do 19:30 hodin měla někde na úseku mezi 270 a 270, 5 km stát v odstavném jízdním pruhu dálnice D 35 ve směru od Mohelnice na Ostravu bílá dodávka se zapnutými výstražnými směrovkami. Jednalo se o místo, které se nacházelo v blízkosti sochy sv. Kryštofa,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Policie žádá řidiče, kteří v inkriminovanou dobu projížděli uvedeným úsekem a mají v autě palubní kameru, která zachytila zmíněnou dodávku, či jiné okolnosti, které by mohly souviset s případem, ať kontaktují bezplatnou telefonní linku 158.