Opil se pod obraz a s autem pak dokázal i létat

MOHELNICKO – To, na co bychom si nikdy netroufli, se v podroušeném stavu podaří raz dva, aniž bychom to chtěli. Taková nehoda se stala včera večer na Mohelnicku, kdy se auto nárazem vymrštilo do vzduchu a dopadlo o pár metrů dál. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Včera okolo 19. hodiny se mezi Mohelnicí a Stavenicemi stala dopravní nehoda, kdy 47letý řidič škodovky najel na kovová svodidla. Důsledkem nárazu bylo auto vymrštěno do vzduchu a dopadlo o pár metrů dál na travnatou plochu mimo silnici. Podle slov řidiče strhnul volant vlevo, když ho oslnilo protijedoucí auto. „Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, při které nadýchal hodnoty okolo 3, 5 promile,“ objasnila příčinu nehody policejní mluvčí Petra Vaňharová. Řidič na místě přišel o řidičák. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 20 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

U nehody zasahovali také hasiči, kteří uklidili uniklé palivo. Řidič si za ohrožení pod vlivem návykové látky může v krajním případě odsedět za mřížemi šest měsíců až tři roky.