Tuze drahý „Ježíšek“, podvodníci inzerovali herní konzoli

ilustrační foto

PŘEROV – Neplaťte nic předem a už vůbec ne na internetu! Proč ta nečinit, vědí dva mladíci z Přerovska, kteří naletěli při koupi herní konzole.

Dosud neznámý pachatel nabízel v říjnu prostřednictvím sociální sítě prodej dvou herních konzolí v celkové hodnotě 26 000 korun. Na nabídku zareagovali tři mladíci z Přerovska, kteří se na částku složili a tu v polovině října prostřednictvím elektronické platby zaslali inzerentovi na určený účet. Do dnešního dne však neobdrželi jak herní konzole, tak ani zpět vrácené peníze. Navíc s nimi dotyčný prodejce přestal komunikovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. „Nejenom pro nákup zboží, ale i pro ostatní finanční transakce na internetu, jako je seznamka, pronájem, nebo zprostředkování půjčky, platí stejné pravidlo: Neposílejte peníze nikomu, koho znáte pouze z virtuálního prostředí a nemůžete si ověřit jeho identitu. Pachatelé vystupují pod falešnými profily a jejich jediným cílem je vylákat z Vás finanční prostředky!“ říká mluvčí policie Petra Vaňharová.