Za spadený sloup může orající traktor

OLOMOUCKO – Celý den trvala uzavírka dálnice D35 mezi 276 a 281 kilometrem u Olomouce. Důvodem bylo porušené elektrického vedení na stožáru vysokého napětí, kde hrozilo velké riziko pádu na vozovku a ohrožení lidských životů. Světe div se, za vše může traktor, konající zemědělské práce.

„Podle dosavadního šetření 21letý řidič traktoru najel na poli u dálnice do sloupu elektrického vedení. Traktor zůstal pod sloupem zaklíněný. Policisté u řidiče provedli testy na alkohol a jiné návykové látky, a to s negativními výsledky. Traktorista uvedl, že prováděl kultivaci pole, přitom se ohlédl dozadu a traktor mezitím narazil do sloupu,“ popsal situaci tiskový mluvčí policie Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pracovníci energetické společnosti na místě zjistili poškození i dalšího sloupu elektrického vedení. V tuto chvíli předběžně odhadli škodu na 3 miliony korun. Další půlmilionová škoda vznikla na traktoru. Dálnice byla uzavřena do úterních podvečerních hodin.