Prostějov má lavičku zamilovaných

PROSTĚJOV – Prostějov má svou lavičku zamilovaných. Ta je nově umístěna v botanické zahradě na Lidické ulici. Přišla na 25 tisíc korun a sloužit bude všem romantikům.

„Lavičku pro město vyrobilo na zakázku Umělecké kovářství a zámečnictví Stawaritsch z Kostelce na Hané. Motiv lásky jistě potěší nejen zamilované. Od nového mobiliáře si slibujeme zvýšení návštěvnosti botanické zahrady a vytvoření netradičního, milého místa,“ říká první náměstek primátora Jiří Pospíšil, který má správu a údržbu majetku města ve své pracovní náplni a dodává, že lavička přišla na 25 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mobiliář je v současnosti již uložen v botanické zahradě a v jarních měsících začne plnit svoji funkci. „Věřím, že se nevšední lavička bude líbit a bude sloužit ke spokojenosti všech. Umístěna bude tak, aby výhled navodil co nejvíce pocit romantiky. Její bočnice obrostou popínavé růže. Lavičku by mohli lidé například využívat na svatého Valentýna, novomanželé zase ke svatebním fotografiím,“ usmívá se náměstkyně primátora Milada Sokolová s tím, že jde o další krok k zatraktivnění zahrady pro obyvatele i návštěvníky města Prostějova.