Vojenská akademie slavila stovku

HRANICE – V Hranicích na Moravě oslavili 100 let založení legendární vojenské akademie, nejslavnější vojenské školy českých dějin, bez které by nebyla současná armáda naší republiky. Kvůli covidu sice s ročním zpožděním, ale přece.

Vojenská akademie vznikla v prosinci 1920 v areálu rakouských vojenských škol. V počátcích připravovala důstojníky československé armády se zaměřením na pěchotu, dělostřelectvo, jízdu i letectvo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V prostorech bývalé akademie dnes sídlí některé jednotky 7. mechanizované brigády „Dukelská“, k oslavám ale byli přizváni i celky a hosté z Velitelství výcviku Vojenské akademie, dále Univerzita obrany Brno a Vojenská střední škola a Vyšší odborná škola Ministerstva obrany, jakožto další současné vojenské vzdělávací instituce. Nechyběl ani 13. dělostřelecký pluk „Jaselský“, protože právě v Hranicích má dělostřelectvo taktéž silnou a dlouhou tradici.