Covid stále roste! Víme, kde nejvíc!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Ani po týdnech, kdy se apeluje na osobní odpovědnost a zvýšená epidemiologická opatření, počet nemocných v regionu neklesá. Ba právě naopak! V neděli bylo v Olomouckém kraji nemocných 8880 lidí, nejvíce na Olomoucku a Prostějovsku.

Během jediného týdne se počet nemocných prakticky zdvojnásobil. Prostějovsko hlásí nejvyšší počet pacientů v přepočtu na sto tisíc obyvatel a je tak bezkonkurenčně nejhorší v celé republice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mezi nejvíce postižená místa, kde se za poslední sedm dní nákaza nejvíce rozšířila, jsou v okrese Prostějov obce Otaslavice, Ptení, Kralice na Hané, Bedihošť a město Prostějov.

Dalším aktuálních ohniskem v kraji, kde je vhodné dát si velký pozor, jsou vesnice na Šumpersku. Konkrétně je nejvyšší nárůst v okolí Zábřehu. V samotném městě přibylo za poslední týden 235 nemocných. Varovný prst se ale zvedá i v Bohdíkově a Loučné nad Desnou.