Hledá se jméno pro vánoční strom

PROSTĚJOV – I město Prostějov už má vyhlédnutý svůj vánoční strom, jenž bude zdobit náměstí TGM. Město ho získalo od soukromého dárce a vybírá pro něj jméno.

Smrk měří 12 metrů a do centra města poputuje z ulice Rudolfa Těsnohlídka. „Tento strom byl, na základě posouzení všech nabídek od občanů, vybrán jako nejvhodnější pro letošní svátky. Při výběru jsme jako vždy dávali důraz na jeho pravidelný vzrůst a rovnoměrné rozložení větví. Kácet se bude v pondělí 22. listopadu, instalace na náměstí T. G. Masaryka pak proběhne následně,“ ujistil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Zdobení vánočního stromu, dle jeho informace, bude probíhat ve dnech 23. – 24. listopadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jméno pro vánoční strom opět vyberou občané v anketě. Návrhy mohou podávat prostřednictvím webových stránek magistrátu. Jméno pro vánoční strom vyhlásí zpěvák Vašek Noid Bárta při jeho slavnostním rozsvícení. V loňském roce nesl smrk dárců z Lipové jméno Naděje, v roce 2019 to byl smrk Horáček z ulice Dr. Horáka v Prostějově, prvním pojmenovaným stromem byla v roce 2018 douglaska tisolistá z Vrahovic. Ta dostala jméno Charlotta-Sněhulka.