Mladý cyklista se pořádně posilnil, sedl na kolo a ještě si troufnul jet bez držení

Havarované kolo, foto Policie ČR

ZÁBŘEH – Hned po poledni vyrazil v sobotu na silnici pořádně opilý 21letý cyklista v Zábřehu. Vydal se prostředkem silnice, bez držení a s mobilem u ucha. Daleko ale tímto způsobem nedojel, skončil v bezvědomí na silnici a poté v šumperské nemocnici.

V Zábřehu v sobotu po poledni havaroval 21letý cyklista, který jel prostředkem silnice, bez držení a s mobilem u ucha. Když se mu smýklo přední kolo, spadl na silnici, kde zůstal chvíli ležet v bezvědomí. Svědci nehody přivolali policii i záchranku. „Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, a ta měla pozitivní výsledek 1,98 promile. Opakovaným měřením byla zjištěna hodnota 2,06 promile,“ objasnila příčinu nehody policejní mluvčí Marie Šafářová. Se zraněním byl mladík převezen na vyšetření do šumperské nemocnice. „Ohledáním jízdního kola pak policisté zjistili, že na něm nejsou žádné funkční brzdy, resp. že brzdy byly z kola odmontovány,“ doplnila Šafářová

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .