Oslavy svatého Martina v Olomouci. Ochutnejte první svatomartinské víno

OLOMOUC – Po roční pauze způsobené covidovými omezeními si letos určitě nenechte ujít Svatomartinské slavnosti v Olomouci. Kromě ochutnávky mladých vín bude připraven i program pro děti, prodej regionálních produktů a komentované prohlídky olomouckým podzemím.

11. listopadu v 11 hodin a 11 minut se na Dolním náměstí v Olomouci otevře první svatomartinské víno. Začnou Svatomartinské slavnosti. „Poprvé jsme si mohli Svatomartinské slavnosti v Olomouci užít v roce 2012 a od té doby si je už Olomoučané stihli hodně oblíbit. A zvláště po roční pauze způsobené covidovými omezeními se na ty letošní určitě všichni moc těšíme,“ doufá v bezproblémový průběh letošních oslav mladého vína náměstkyně olomouckého primátora Markéta Záleská. Po dva dny, 11. a 12. listopadu od 11 do 20 hodin, můžete navštívit stánky patnácti jihomoravských vinařů, kteří do Olomouce přivezou plody své letošní práce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ačkoliv slavnost vína zní spíše jako zábava pro dospělé, program na Dolním náměstí si mohou užít i děti. Zvláště ty městské určitě potěší ohrádka s husami i ohňové koše, kde si budou moci opéct třeba špekáček.

Kromě vína si budete moci koupit i regionální produkty, třeba dobroty z čokoládovny Troubelice, medovinu, svařák, pivo Svatomartinský speciál, chleba se sádlem i sýry z partnerského města Veenendaal.

Po oba dny jsou také připraveny komentované prohlídky olomouckým podzemím, které jsou bezplatné a začínají vždy v 15:00 hodin. Sraz zájemců je u modelu města na Horním náměstí. Provede vás pan Vladimír Gračka.