Sedla za volant, přestože si dala pořádně na kuráž a podle toho to taky dopadlo

JESENICKO – Svou jízdu včera vpodvečer nezvládla 58letá řidička na Jesenicku. Před jízdou se pořádně posilnila alkoholem, v důsledku toho nezvládla řízení. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, škodu ale nadělala pořádnou.

Včera vpodvečer projížděla 58letá řidička s Peugeotem 307 Českou Vsí na Jesenicku. „V důsledku ovlivnění alkoholem nezvládla řízení, přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Yeti. Poté přejela na chodník, po kterém pokračovala v jízdě asi 25 metrů, než narazila do betonového oplocení a betonové obezdívky hlavního uzávěru plynu u jednoho z domů,“ popsala nehodu policejní mluvčí Marie Šafářová. K úniku plynu naštěstí nedošlo. Po nárazu chtěla z místa odjet, ale protože vůz byl nepojízdný, nepodařilo se jí to. Utekla proto do blízkého domu, kde ji pak vypátrali policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Opakovaně nadýchala okolo dvou a půl promile. Dobrovolně se nechala vyšetřit lékařem a nechala si odebrat krev. Policisté jí zdrželi řidičák a zakázali další jízdu. Při dopravní nehodě nebyl nikdo zraněn. „Škoda na peugeotu byla předběžně vyčíslena na cca 20 tisíc korun, na druhém zúčastněném vozidle na přibližně 100 tisíc korun a na betonovém oplocení a betonové obezdívce hlavního uzávěru plynu na asi 50 tisíc korun,“ upřesnila Šafářová. Za ohrožení pod vlivem návykové látky ženě hrozí peněžitý trest nebo zákaz řízení, V krajním případě může strávit 6 měsíců až 3 roky za mřížemi